logo

Implantoloogia

Kui olete mingitel põhjustel kaotanud kõik oma hambad…

Kui Teil puuduvad hambad kas ühes lõualuus või- kogu suus, siis sellisel juhul on lahenduseks protees neljale (ALL-ON-4) või kuuele (ALL-ON-6) implantaadile. Nii taastatakse kogu hammaskond/naeratus.

Nimetu kujundus

Hambaimplantaadid hambaravis on tänapäeval kõige füsioloogilisem viis asendada puuduvaid hambaid. Implantatsioon on protseduur, mis taastab hamba tugiosa suust eemaldatavate ja suust mitte-eemaldatavate konstruktsioonide kinnitamiseks. See aitab taastada funktsionaalsust ning maksimaalset esteetilisust muret tekitavas hambasegmendis.

Implanteerimine võib aidata ka siis, kui olete mingitel põhjustel kaotanud kõik oma hambad. Sellisel juhul on lahenduseks ALL-ON-4 mitte eemaldatav protees. Implantaadile kinnitatava proteesi tehnoloogia (implantaatsild) on parimaks ravilahenduseks kui on vaja asendada tervet hambakaart või suuremat tühimikku igemes.

Antud tehnoloogia peamine eelis on see, et iga hammas ei vaja eraldi oma implantaati. Kroonid on üksteisega seotud ja sõltuvalt tühimiku suurusest toetab neid stabiilne neljast või enamast implantaadist koosnev alus. Erinevus lihtsamatest eemaldatavatest proteesidest (mis kinnituvad igemetele tänu plastmassile), näevad välja ja tunduvad implantaatidele kinnituvad proteesid loomulikuna.

Terve hambakaare või mitme hamba asendamine proteesiga annab patsiendile mugavuse ning kindlustunde, sest implantaadi puhul ei ole ohtu, et protees ootamatult lahti tuleks või paigast nihkuks.

Tulemus on väga loomulik ning sarnane päris hammastega.

Implantaatidele kinnitatava proteesi tehnoloogia peamised eelised:

  • Loomulik ja esteetiline tulemus
  • Mugavus igas olukorras – protees ei tule ootamatult lahti
  • Säilib loomulik näokuju – implantaat takistab edasist luukadu
  • Võimaldab asendada ka iget – kunstmaterjalist ige paigutatakse koos hambakaarega
  • Pärast konsultatsiooni ning täpset raviplaani koostamist asetatakse uuedhambajuured lõualuusse enamasti ühe raviseansi jooksul.
  • Implantaatide paigaldamine toimub kas üldnarkoosis või
    lokaalanesteesia all. Patsiendile sobivaim valik otsustatakse koos arstiga.

Raviprotsessi lõppedes on patsiendil loomulik naeratus ning kindlalt püsivad hambad.